Виноград Лора

Виноград Лора

Данный сорт винограда относится к столовым сортам. Лора был выведен селективно в Национальном институте из таких сортов...

Такое древнее и такое современное виноградное вино

Такое древнее и такое современное виноградное вино

История создания вина уходит корнями в далекую дымку тысячелетий. Предполагается, что забродивший сок винограда был распробован еще...

ВойтиK_LINK

Интересное

Сохраним виноград на зиму

%hits

Сохраним виноград на зиму

Виноград созрел, урожай собран – часть идёт на вино, на...

%hits

Последние публикации

Реклама левый блок

котли твердопаливні
SeoPro Q4
06.03.2019 11:10


Через постійне зростання цін на енергоносії і дорожнечу підключення газу все більше число користувачів forumhouse звертають увагу на твердопаливні котли.

Сьогодні ринок пропонує не один десяток моделей, що працюють на вугіллі, дровах або паливних брикетах.

Щоб не помилитися з вибором, слід знати ряд особливостей цього типу опалювального обладнання.


твердопал працюють на наступних видах палива:

 • угль;
 • дрова;
 • пелети;
 • паливні брикети;
 • дров'яна тріска;
 • тирса;
 • також використовується торф.

Щоб підібрати найбільш оптимальний ТТ котел, необхідно:

1. Визначити, який вид палива найбільш доступний у вашому регіоні проживання. Може виявитися, що десь вигідніше опалюватися дровами, а десь - вугіллям або торфом. котли на дрова

Існують моделі, які працюють на двох-трьох типах енергоносіїв: дровах і електриці. Вдень агрегат опалює приміщення, працюючи на дровах, а вночі включається електричний тен. Така схема найбільш оптимальна при доступності нічного тарифу на електроенергію.

2. Підібрати необхідну потужність.

Орієнтовно парамтери потужності пристрою вираховується так - для опалення 10 кв. м площі необхідний 1 кВт. Це пропорція справедлива для добре утепленого будинку при висоті стель до трьох метрів.

3. З'ясувати, чи потрібно тільки опалювати будинок, або також потрібна гаряча вода для побутових потреб. У цьому випадку ставиться двоконтурний або одноконтурний ТТ котел з підключеним до нього бойлером непрямого нагріву.

Бойлер непрямого нагріву нагріває воду, використовуючи тепло системи опалення та електричну енергію. Це дозволяє «не ганяти» пристрій для приготування гарячої води після закінчення опалювального сезону.

4. Визначити мета використання: постійно (ПМЖ), зрідка (дачний режим) або як резервна система.

Якщо потрібно вибирати котел під ПМЖ, то на перше місце виходять його надійність, довговічність і економічність. Чим рідше потрібна завантаження паливом, тим комфортніше їм користуватися.

Вибираємо котли твердопаливні

Калорійність і тепловіддача різних видів палива відрізняються один від одного. Тому потужність пристрою і, відповідно, кількість часу його роботи на одній закладці можуть істотно відрізнятися.

Garifyllin:

- Купуючи ТТ котел, багато хто думає, що його потужність не залежить від виду палива, що спалюється. Насправді падіння потужності при спалюванні менш калорійного палива (відвологлих дров) може досягати 25-30%.

При роботі пристрою на паливі з вологістю 25-35% втрати потужності збільшуються. Йде інтенсивне утворення нагару, і топку доведеться чистити раз в 3-5 днів.

У технічних описах котлів пишеться максимальна потужність. При виборі ТТ котла потрібно враховувати, що дана потужність вказується при роботі на паливі з невеликим вмістом вологи і при оптимальних умовах експлуатації. Насправді при використанні менш калорійного палива, або якщо воно накопичило вологу потужність може істотно відрізнятися від заявленої виробником. Вибираючи пристрій, необхідно це враховувати.

Glaz2137:

- Перший хороший питання, яке необхідно задати при виборі котла - яка в нього максимальна і мінімальна потужність і наскільки економічно він працює в цих режимах.

Приклад: котел має діапазон потужностей від 5 до 30 кВт. Час його горіння на одній закладці становить від 4 до 12 годин.

Тому на максимумі в середньому він віддасть 120 кВт год, а ось на мінімумі - тільки 60 кВт год.

Glaz2137:

- Важливо зрозуміти, що не весь опалювальний сезон котел працює в номінальній потужності. Простий пристрій з такими даними більшу частину часу працює неоптимально, і у нього погане ККД.

Плюси і мінуси

Щоб зрозуміти, який твердопаливний котел краще вибрати, потрібно вивчити всі його переваги і недоліки.

У твердопаливних котлів є ряд незаперечних переваг:

 • можливість широкого вибору моделей;
 • невисока ціна за паливо,
 • Не вимагає великих початкових вкладень в порівнянні з витратами на підведення газу або установку газгольдера на ділянці;
 • автономність, тому що працює без наявності підключення до електричної мережі.

Але класичні ТТ котли не позбавлені недоліків:

 • низький ККД - до 80%;
 • невисока ступінь автоматизації: потрібно постійна присутність людини для завантаження палива в котел (в середньому - кожні 6-8 годин). Автоматичних пристроїв не існує.

Більшість твердопаливних котлів працює по наступному циклу:

 • завантаження палива в топку;
 • розігрів;
 • горіння палива в топці;
 • охолодження;
 • чистка від продуктів горіння: золи, вугілля.

Garifyllin:

- При зупинці котла теплоносій в системі остигає, відповідно, температура в будинку падає.

ТТ котли з теплообмінниками з чавуну менш сприйнятливі до якості і жорсткості води, але цей матеріал більш вимогливий до температури теплоносія зворотного потоку.

Якщо в «обратку» системи опалення подати холодну воду, то через різке температурного перепаду теплообмінник чавунного котла може зруйнуватися.

Garifyllin:

- Котли зі сталевим теплообмінником швидше розігріваються. Вони не бояться різкого перепаду температури теплоносія. Однак вони більш вимогливі до палива і димоходу.

Оптимальна схема використання твердопаливного котла

Спираючись на досвід користувачів forumhouse.ru, можна сказати, що найбільш оптимальним варіантом є наступна схема: це зв'язка з твердопаливного котла і ТА (теплового акумулятора), який встановлюється між котлом і системою опалення.

ТА - це великий, добре утеплений бак з водою.

Тепловий акумулятор виконує наступні функції:

 • акумулює тепло і поступово віддає його системі опалення;
 • захищає від перегріву, тому що ТА змішує перегрітий теплоносій з великим запасом теплої води;
 • на базі ТА можна створити єдину тепломережу, куди увійде все теплогенеруюче обладнання в будинку - твердопаливні котли, електрокотел і т. д .;
 • ТА продовжує термін служби котла і, оскільки він зберігає певний запас вже нагрітої води, то зменшує витрату палива і збільшує ККД системи;
 • ТА збільшує часовий проміжок між завантаженнями палива, що позитивно впливає на комфортність проживання в будинку: не потрібно вставати серед ночі і закладати нову порцію палива в котел.

Однак в зв'язці ТА і ТТ є «підводні камені».

 

Последние статьи

Группа компаний «Монострой»

Группа компаний «Монострой»

Известно, главное в строительстве – надёжный фундамент. А для строительной компании – безупречная репутация. Именно она является тем заделом, что...

Чем отличается парник от теплицы

Чем отличается парник от теплицы

В наше время существует два οснοвных типа тепличных кοнструкций – этο парники и теплицы. Мοжнο назвать мнοжествο причин, пο кοтοрым...

Насосы систем отопления

Насосы систем отопления

Насοсы, кοтοрые применяются, для οтοпительнοй системы бывают двух видοв. Насοсы с сухим рοтοрοм; Насοсы с мοкрым рοтοрοм. В нашей статье мы...

Реклама

Опечатка?

Выделите текст и нажмите Shift+Enter.
И мы в ближайшее время ее исправим!

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту